Sygn. akt. I. Ns. Rej. Pr 159 - 2000 r. Postanowienie o wpisaniu do rejestru dzienników i czasopism * YES - POLAND European Magazine * TAK - POLSKA Magazyn Europejski * JA - POLEN Europäisches Magazin *
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
środa, 14 grudnia 2005
Prof. Dr. Andrzej PISERA aus Warschau "Auf der Suche nach lebenden Fossilien: Schwäme im Südwest-Pazifik" am 9. Januar 2006

http://sowa.blogsource.com/post.mhtml?post_id=97026

środa, 07 grudnia 2005
7.12.2005 do Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej

Pan Ambasador

Prof. dr hab. Józef Olszyński,

Kierownik Wydziału Ekonomiczno-Handlowego

Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec

Berlin                                                                 

Wielce Szanowny Panie Ambasadorze,

dziękuję serdecznie za zaproszenie na tradycyjne przyjęcie świąteczno-noworoczne, z którego to zaszczytu jestem szczerze rad; choć niezbyt zdrów a może się i tak zdarzyć, że różne okoliczności uniemożliwią mi pokazanie się w Berlinie, uprzejmie proszę więc o przyjęcie tą drogą najserdeczniejszych życzeń: sukcesów w pracy na rzecz naszej Ojczyzny, Błogosławieństwa Bożego w życiu zawodowym i osobistym.

Polnisches Kulturzentrum e.V. wspiera od lat na różny sposób rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, zaszczytem było też dla nas móc gościć Pana Profesora na spotkaniu z  wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego, Frau Magdalene Hoff - 3 kwietnia 1998 r.,  dosłownie na dzień przed rozpoczęciem przez Polskę rokowań akcesyjnych.

 Globalizacja stawia nasze państwa przed nowymi wyzwaniami; potrzebne są nowe narzędzia: dzisiaj,  7 grudnia 2005 r. Bundesagentur für Außenwirtschaft oddała niemieckim eksporterom nowy bank danych do dyspozycji. Jeden z pierwszych dokumentów, z którym można się zapoznać po zalogowaniu do systemu, dotyczy Polski.  

W 1998 r. pani Wiceminister Maria Karasińska-Fendler z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej pozytywnie zaopiniowała przedstawiony przeze mnie w Warszawie projekt Magazynu Europejskiego Yes-POLAND. Uruchomienie w Polsce na bazie tego projektu interaktywnej platformy informacyjnej może być m.in. tematem i zadaniem w nowym roku.

Z wyrazami najwyższego szacunku, adwentowymi pozdrowieniami.

Stefan Kosiewski

Frankfurt nad Menem, 7.12.2005

sobota, 03 grudnia 2005
Pan Ambasador Prof. dr hab. Józef Olszyński